برشته کاری(رست دانه)

راهنمای گام به گام رست (برشته کاری) دان قهوه در منزل

رست دان قهوه در منزل

بیشتر از نوع دان سبز قهوه و حتی بیش از انواع سبک دم آوری، رست کردن قهوه به طعم و عطر نوشیدنی قهوه شما کمک می‌کند. بیشتر از نوع دانه قهوه سبز و حتی بیش از انواع سبک درم آوری برشته کردن قهوه به طعم و عطر نوشیدنی قهوه شما کمک می کند. این نوشیدنی جذاب که در دو قرن گذشته توانسته جای خود را در میان انسانها پیدا کند.

اما آیا واقعا می توان دان سبز را داخل خانه برشته کرد؟

رست دان قهوه در منزل

هرچند این روزها انواع قهوه تازه برشته شده در بازار موجود است و شاید از خود بپرسید واقعا نیاز به گذراندن فرآیند طولانی رست قهوه در منزل دارید یا نه

تازگی قهوه

در اغلب موارد دانه‌های قهوه برشته شده که از بیرون تهیه می کنید مدت زیادی است که از دوران رست آنها گذشته است یا شاید اطراف شما هیچ قهوه بسته بندی شده مناسبی وجود نداشته باشد. یا این احتمال وجود دارد که قهوه ای که از بیرون تهیه کرده اید به شکل مناسبی ذخیره نشده باشد.

شاید دوست داشته باشید همه چیز تحت کنترل خود شما باشد. هر قهوه طعم، اسیدیته، بادی و عطر مخصوص به خود را دارد زمانی که خود قهوه خود را در منزل رست می کنید می توانید همه چیز را مطابق میل خود برنامه ریزی کنید. صرفه جویی در هزینه: اگر در منزل کار رست قهوه را انجام دهید پس از گذشت مدت زمانی طولانی یک پس انداز خواهید داشت، چراکه تهیه قهوه سبز بسیار ارزان تر از قهوه رست شده است.

رست دان قهوه در منزل می‌تواند تجربه‌ای ارزشمند باشد و به شما امکان می‌دهد طعم را مطابق با ترجیحات خود تنظیم کنید. در اینجا یک راهنمای اساسی برای شروع شما آورده شده است:

دانه های خود را انتخاب کنید: با دان قهوه سبز با کیفیت بالا شروع کنید. می توانید آنها را از کافی شاپ های تخصصی یا خرده فروشان آنلاین خریداری کنید. انواع مختلف را آزمایش کنید تا طعم مورد علاقه خود را پیدا کنید.

روش برشته کردن را انتخاب کنید: روش‌های مختلفی برای برشته کردن قهوه در خانه وجود دارد، از جمله استفاده از پاپ کورن، ماهیتابه چدنی، دستگاه سرخ کن بدون روغن خانگی. هر روشی مزایا و معایب خود را دارد، بنابراین یکی را انتخاب کنید که متناسب با ترجیحات و در دسترس بودن تجهیزات شما باشد.

حجم دان خود را اندازه بگیرید: مقدار دان قهوه را که می‌خواهید برشته کنید، تعیین کنید. به خاطر داشته باشید که دان قهوه در طول فرآیند برشته شدن منبسط می‌شوند، بنابراین از شلوغی دستگاه برشته کاری خودداری کنید.

چند روش را می توان برای برشته کاری یا رست دان قهوه در منزل نام برد

رست دان قهوه در فر:

استفاده از فر یکی از راحت ترین و ساده ترین راه های رست دان قهوه در منزل است. دان سبز قهوه را می توانید در یک لایه نازک روی سینی فر با کاغذ روغنی قرار داده و داخل فر قرار دهید، هر از گاهی در فر را باز کنید و لوبیاها دان ها را بچرخانید تا از برشته شدن یکدست اطمینان پیدا کنید. تمام فرایند رست باید بین 15 تا 25 دقیقه طول بکشد.

به طور معمول در داخل فر در 10 دقیقه اول ترک اول و پس از 20 دقیقه به ترک دوم برسید. بسته به اینکه تمایل دارید چقدر قهوه تیره تری مصرف کنید می توانید 2 تا 5 دقیقه دیگر به برشته شدن یا رست دان خود ادامه دهید.

این یکی از ارزانترین راه ها برای برشته کردن دان قهوه استفاده از فر می باشد.

رست دان قهوه در فر

رست دان قهوه در ماهی تابه:

برشته کردن یا رست قهوه در ماهیتابه یکی دیگر از راه های رست دان قهوه در منزل است. دان سبز قهوه را در یک تابه چدنی بریزید و روی اجاق گاز یا روی شعله گاز گرم کنید.

مانند رست کردن دان قهوه داخل فر، باید بعد از 10 دقیقه به ترک اول و بین 15 تا 20 دقیقه به ترک دوم برسید. این نقاط عطف به ترتیب باید یک رست روشن، متوسط تا تیره به شما بدهد.

در نهایت دان برشته شده را با ریختن در یک آبکش فلزی و چرخاندن آن برای چند دقیقه خنک کنید.

رست دان قهوه در منزل

رست دان قهوه با دستگاه سرخ کن:

سرخ کن های بدون روغن امروزه یکی از دستگاه های بسیار محبوب هستند. سرخ کن های بدون روغن همه چیز را از قارچ و سیب زمینی گرفته تا مرغ و گوشت را می توانند سرخ کنند. با این حال ممکن است متعجب شوید اگر بدانید که دستگاه سرخ کن بدون روغن می تواند برای بشته کردن دان خام نیز مناسب و ایده آل باشد.

برای رست قهوه با دستگاه سرخ کن می توان آنها را روی یک لایه نازک کاغذ پهن کرد و در ظرف دستگاه سرخ کن قرار داد به مدت 6 تا 8 دقیقه در دمای 375 درجه فارنهایت (180 درجه سانتیگراد) برشته کنید. در حین برشته شدن قهوه مواظب باشید که دان سبز را هر دو دقیقه باید با قاشق چوبی هم بزنید.

رست قهوه در منزل با سرخ کن

رست دان قهوه با دستگاه پاپ کورن ساز:

رست دان سبز قهوه در دستگاه پاپ کورن به طور کلی می تواند به دستگاه شما آسیب بزند اما برای شروع رست قهوه خانگی می تواند مناسب باشد. در دستگاه پاپ کورن کنترل مطلوبی روی دما وجود دارد و به برشته سازی قهوه به شکل یکنواخت می تواند کمک کند.

برای شروع می توانید دان سبز خود را داخل دستگاه پاپ کورن بریزید در این دستگاه به طور معمول باید بین 4 تا 5 دقیقه برای برشته کردن به ترک اول برسید. دستگاه های پاپ کورن معمولا بعد از 15 تا 20 دقیقه به ترک دوم می رسند و در نتیجه قهوه های برشته شده متوسط تا تیره به دست می آیند.

مزیت استفاده از دستگاه های پاپ کورن ساز این است که به شما کمک می کند قبل از سرمایه گذاری بر روی یک رستر صنعتی می توانید مهارت های رستری به دست خواهید آورد.

وسیله مخصوص رست دان قهوه روی اجاق گاز

وسیله مخصوص رست قهوه روی اجاق گاز یکی دیگر از روش های محبوب رست قهوه در خانه است. این وسیله حدود 70 تا 100 گرم دان سبز را در خود جای می دهد و می توانید آنها را بصورت دستی روی اجاق گاز یا شعله باز رست کنید.

این نوع رست به زحمت بیشتری نیاز دارد چراکه دائما باید وسیله را تکان دهید تا دان سبز حرکت کند و باید به دقت گوش کنید تا ترک اول اتفاق بیوفتد. پس مواظب رست پس از کرک باشید تا به یک برشته ثابت برسید.

دستگاه رست قهوه خانگی

این روش حرفه ای ترین و بهترین نتایج رست قهوه را به دست می آورد. این به دلیل افزایش کنترل دما، کنترل زمان و رسیدگی به دان سبز است. بسته به مدل رستر قهوه می توانید یک بسته 1 کیلوگرمی قهوه سبز را در حدود 12 تا 15 دقیقه برشته کنید.

پس از اتمام برشته کاری قهوه در خانه باید آن را به درستی خنک و نگهداری کنید.

پس از اتمام برشته کاری قهوه را روی کاغذ فر یا با استفاده از یک آبکش فلزی خنک کنید. با چرخاندن دان سبز به راحتی می توانید پوست باقی مانده را جدا کنید.

پس از خنک شدن کامل، دانه ها باید حداقل تا 12 ساعت، ترجیحا تا 36 ساعت، گاز زدایی نیاز دارد. سپس دانه های قهوه را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید تا بتوان آن را برای مدت زمانی که نیاز دارید تازه نگه دارید.

اشتباهات و مشکلات رایج در برشته کاری قهوه در منزل

در حالی که برشته کردن قهوه در خانه نسبتا ساده به نظر می رسد اما شما به عنوان یک برشته کار قهوه تازه متوجه می شود که رستری قهوه به زمان، تمرین و اغلب سالها تجربه حرفه ای نیاز دارد. با این حال، بهتر است بدانید که هنگام رست کردن قهوه باید چه اشتباهاتی را مرتکب نشوید؟

در اینجا برخی از اشتباهات معمولی برشته کردن قهوه در خانه آورده شده است:

مغز دان خام مانده و روی دان می سوزد:

حرارت زیاد که در شروع برشته کاری وارد می شود می تواند باعث سوختن روی دان سبز شود. با این کار دان سبز از بیرون می سوزد و داخل آن خام باقی می ماند. مراقب باشید هنگام رست دان سبز در خانه حرارت را به آرامی و یکنواخت اعمال کنید تا مرتکب این اشتباه نشوید.

پختن دانه های قهوه:

اگر دان قهوه به جای آنکه برشته شود پخته شود به جای آنکه طعم های منحصر به فرد قهوه را بروز دهد یک طعم علف مانند همراه با گسی برای قهوه ایجاد می کند این عیب زمانی اتفاق می افتد که دان سبز را خیلی زود در واقع قبل از اینکه ترک اول اتفاق بیوفتد یا حتی قبل از آن از روی حرارت بردارید. در آن زمان قندهایی که باید با پیشرفت پروسه رست ایجاد شود تولید نمی شود.

 دانه های قهوه بیش از حد برشته شوند و یا کم برشته شوند

اگر میخواهید عملیات رست قهوه را به صورت معمول در خانه انجام دهید و یا بصورت حرفه ای باید بدانید که رسیدن به قهوه با رست مناسب نیاز به زمان و تمرین دارد، برخی از نشانه های می تواند به شما بگوید که دان شما کمتر برشته شده یا بیش از حد.

قهوه زمانی که بیش از اندازه برشته شود تلخ و بسیار چرب است، قهوه کم بو داده شده کم رنگ است، وقتی قهوه را با شصت خود له می کنید شکل خود را حفظ می کنند.

هر بار به رست خود توجه کنید مشخصات رست خود را ثبت کنید تا هر بار با مشکل مواجه نشوید.

توجه به اصالت دان قهوه:

رست کردن دان قهوه سبز بدون رعایت منشا قهوه یکی از اشتباهاتی است که عموما رست کنندگان در خانه مرتکب می شوند. دانه های قهوه رست نشده دارای مشخصات طعم و چگالی متفاوت هستند این تعیین می کند که چه مدت و مهمتر از همه اینکه چگونه آن ها را رست کنید.

به طور مثال قهوه سبز در ارتفاع کم از کشورهایی مانند ویتنام و برزیل است. این دان قهوه سبز چگالی کمتری نسبت به دانه های کلمبیا در ارتفاعات بالا دارند.

در نتیجه هنگام برشته کاری این دانه ها به دمای اولیه کمتری نیاز دارند تا از سوختن آن جلوگیری شود. در مقابل قهوه با رطوبت بیشتر برای  برای رسیدن به ترک اول نیاز به انرژی بالاتری دارد.

کشور یا منطقه مبدا نیز نقش مهمی دارد. دان های مختلف به دما و مراحل رست متفاوتی نیاز دارند

به عنوان مثال اگر در حال رست یک دان از کنیا هستید که در ارتفاعات رشد می کند باید دما را به اندازه کافی پایین بیاورید تا رست تثبیت شود. همچنین باید مدت زمان بیشتری برای رسیدن به فاز میلارد را سپری کنید.

مواظب ابزار و وسایلی که دان خود را برشته می کنید باشید:

اگر تجهیزاتی که با آن دان سبز خود را برشته می کنید آلوده باشد یا قبلا در آن از وسایل دیگری استفاده کرده باشید قهوه ی برشته شده بد طعم می شود و یا حتی پوست خارج شده از دان سبز ممکن است باعث آتش سوزی دستگاه شما بشود.

برشته کردن قهوه در خانه می تواند یک سرگرمی لذت بخش باشد، اما معایب خاص خود را دارد:

رست قهوه به همان اندازه که علم است هنر است. برای تسلط بر فرآیند و دستیابی به قوام در رست خود زمان و تمرین لازم است. برای یافتن پروفایل‌های طعم دلخواه خود باید با دانه‌ها، دماها و زمان‌های برشته شدن مختلف آزمایش کنید.

وقت گیر: رست کردن دانه‌های قهوه در خانه می‌تواند زمان بر باشد، به خصوص اگر در حال رست مقدار اندک هستید. برای اطمینان از رست دان قهوه به طور یکنواخت و به درجه مورد نیاز رست توجه و دقت شما را نیاز دارد.

دود و بو: برشته کردن قهوه دود و بوهای غلیظی تولید می کند که اگر تهویه مناسبی در محل رست نداشته باشید می‌تواند مشکل ساز شود. می‌تواند برای ساعت‌ها یا حتی روزها بوی قهوه را در آشپزخانه شما ایجاد کند و اگر به درستی مدیریت نشود، ممکن است دود آشکارسازهای دود را فعال کند.

آشفتگی: برشته کردن قهوه می‌تواند باعث ایجاد آشفتگی شود، زیرا پوست دان در اطراف پخش می شوند و روغن‌های باقیمانده روی دستگاه شما را می‌پوشانند. تمیز کردن منظم برای حفظ تجهیزات و اطمینان از کیفیت رست شما ضروری است.

ظرفیت محدود: رست دان قهوه در منزل معمولاً ظرفیت محدودی در مقایسه با دستگاه رست صنعتی دارند. اگر قهوه را برای یک خانواده بزرگ یا برای مقاصد تجاری برشته می‌کنید، ممکن است در حال برشته کردن چندین دسته برای برآورده کردن تقاضا باشید.

ثبات: دستیابی به یکنواختی در رست‌  می‌تواند برای شما چالش برانگیز باشد، به ویژه بدون تجهیزات و نرم افزارهای پیچیده که بتواند متغیرهایی مانند دما و جریان هوا را کنترل کند. این می تواند منجر به تغییر طعم از یک دسته به دسته ای دیگر شود.

خطر آتش سوزی: رست قهوه در منزل می تواند دمای بالا ایجاد کند و اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند خطر آتش سوزی ایجاد کند. پیروی از دستورالعمل‌های ایمنی ضروری است و هرگز دستگاه سرخ کن خود را در طول فرآیند رست بدون مراقبت رها نکنید.

علیرغم این معایب، بسیاری از علاقه مندان به قهوه، فرآیند برشته کردن در خانه را بسیار ارزشمند می دانند، زیرا به آنها اجازه می دهد قهوه خود را مطابق با سلیقه خود رست کنند و از تازه‌ترین دم کرده‌های ممکن لذت ببرند.

در این بین بحث همواره بین خرید قهوه رست شده در مقابل رست کردن در خانه مطرح است. در حالی که رست قهوه در منزل یک تجربه خاص و جذاب است و دقیقا همان برشته ای را در اختیار شما می گذارد که می خواهید اما خرید قهوه برشته شده از کارگاه ها یا کارخانه های رست قهوه می تواند انتخاب بهتری باشد.

خرید قهوه رست شده به جای رست دان قهوه در منزل:

کارگاه‌های رست قهوه اغلب دان قهوه را با کیفیت بالا از تامین کنندگان اصلی تهیه می‌کنند. آنها متخصص انتخاب دان قهوه با طعم ها و کیفیت مناسب هستند. همچنین از رستر قهوه با کیفیت و صنعتی استفاده می کنند که برای همین کار تولید شده اند و می توانند حجم بالایی قهوه رست شده در اختیار شما بگذارند.

رست دان قهوه در منزل به مهارت و تجربه نیاز دارد تا به همان سطح از برشته شدن مورد نظر شما برسد.

راحتی: خرید قهوه رست شده بدون انکار راحت تر از برشته کردن در خانه است. در حالی که طیف وسیعی از برشته‌ها و مخلوط‌های موجود در فروشگاه ها می تواند به راحتی و بدون صرف زمان و هزینه پیدا کنید. رست دان قهوه در منزل نیاز به زمان و توجه دارد. از تهیه دان سبز گرفته تا رست و خنک کردن و ذخیره کردن آن، این فرآیند می تواند کار فشرده و زمان بری باشد. با خرید قهوه از کافه رستری، کارگاه رست قهوه و یا کارخانه رست قهوه تمام این مراحل را حذف می کند.

تنوع و انتخاب: برشته کاران حرفه ای طیف گسترده ای از انواع قهوه و سبک رست را برای هر ضائقه ای ارائه می دهند. از رست مدیوم گرفته تا رست تیره همه انواع را در بر می گیرد.

خطر آتش سوزی: رست قهوه به دمای بالا نیاز دارد که اگر به درستی انجام نشود، می تواند خطر آتش سوزی ایجاد کند. باید از دستورالعمل های ایمنی ضروری است و هرگز نمی توانید دستگاه برشته کاری خود را به هر صورتی که هست بدون مراقبت رها کنید.

ظرفیت تولید:

شما از هر جایی که قهوه تولید کنید نگران ظرفیت مورد نیاز خود نخواهید بود. کافه هایی که حالا به کافه رستری تبدیل شدند معمولا از رستر قهوه 2 کیلو و یا رستر قهوه 5 کیلویی استفاده می کنند که می توانند در هر ساعت 6 تا 15 کیلو دان رست شده در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

کارگاه های رست قهوه که در ابعاد بزرگتر و حرفه ای تری نسبت به کافه شاپ کار می کنند از رستر قهوه 15 کیلو و یا رستر قهوه 30 کیلو استفاده می کنند که می تواند حجم 45 کیلو تا 90 کیلو دان قهوه در ساعت رست کند و در اختیار مشتریان قرار دهد.

کارخانه های رست قهوه معمولا ابعاد بسیار بزرگتری تولید می کنند در کارخانه های رست قهوه از رستر قهوه 60 کیلو به بالا استفاده می شود که می تواند حجم 180 کیلو دان قهوه به بالا را تامین کند. 

با این حجم از تولید قهوه توسط کافه رستری ، کارگاه ها ی رست و کارخانه های رست، رست دان قهوه در منزل چندان بهینه به نظر نمی رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *